Bezpieczeństwo i Prawo - I Forum Mundurowe Wydziału Prawa

Bezpieczeństwo i Prawo – I Forum Mundurowe Wydziału Prawa
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Data: 11.04.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Wydarzenie odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. od godz. 9:30 na auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas Forum przedstawiciele służb mundurowych wygłoszą wystąpienia dotyczące zakresu ich działalności w kontekście bezpieczeństwa państwa. Inicjatywa jest skierowana do środowiska akademickiego oraz uczniów szkół średnich, a w szczególności klas mundurowych.

W trakcie wydarzenia, we Foyer Auli Wydziału Prawa, będzie można zwiedzić stoiska Straży Granicznej, Policji, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Służby Więziennej czy też Krajowej Administracji Skarbowej, gdzie oprócz obejrzenia sprzętu i wyposażenia można będzie poznać zasady podjęcia służby w tych formacjach.

Główną ideą przyświecającą organizacji Forum Mundurowego na Wydziale Prawa jest umożliwienie pogłębienia wiedzy środowiska akademickiego oraz uczniów szkół średnich na tematy związane z rolą i zadaniami służb mundurowych w zakresie bezpieczeństwa państwa oraz jego obywateli. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się z zasadami i wymogami jakie trzeba spełnić, aby móc służyć w danej formacji.

Należy podkreślić, iż w przyszłości planowana jest organizacja kolejnych edycji Forum Mundurowego z udziałem kolejnych formacji mundurowych działających na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Za organizację i kontakt w przedmiotowej sprawie odpowiedzialny jest koordynator -  por. dr Konrad Wnorowski z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego (k.wnorowski@uwb.edu.pl).

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Pliki do pobrania