„Białystok spod ciemnej gwiazdy - poznaj mroczne oblicze miasta” - relacja

06.12.2019

W dniu 4 grudnia 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, odbył się certyfikowany wykład pod tytułem „Białystok spod ciemnej gwiazdy - poznaj mroczne oblicze miasta”. Spotkane stanowiło coroczną aktualizację zdarzeń na terenie Podlasia, którą na zaproszenie Studenckiego Koła Nauk Penalnych, przeprowadził emerytowany Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku mł.insp. Dariusz Matwiejczuk. Studenci zostali zapoznani z praktycznymi aspektami pracy funkcjonariuszy Policji. Omówione zostały najgłośniejsze sprawy związane z przestępczością o najcięższym kalibrze, w szczególności działania zorganizowanych grup przestępczych. Poruszono także zagadnienia związane z pracą funkcjonariuszy operacyjnych, kwestie korzystania z usług profilerów kryminalistycznych czy zakres działań Archiwum X. Publiczność włączyła się do dyskusji na temat statystyk, nowoczesnych technologii stosowanych w Policji czy najtrudniejszych zdarzeń i metod wykrycia przestępstw.

W trakcie spotkania odbywała się charytatywna zbiórka na rzecz drugiej edycji akcji „Studenci Ciapkom” na rzecz Schroniska dla zwierząt w Hajnówce. Datki przekazane zostaną na zakup karmy oraz innych, niezbędnych akcesoriów dla zwierząt.