Cykl zajęć z odpowiedzialność nieletnich na gruncie Kodeksu Karnego w III LO w Białymstoku

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku

Od połowy października do połowy listopada pracownicy Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przeprowadzili cykl spotkań z uczniami klas w III Liceum Ogólnokształcącym.

Dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz, dr Magdalena Perkowska, dr Justyna Omeljaniuk oraz mgr Marcin Sowała przekazali uczniom jedenastu klas podstawowe zasady ponoszenia odpowiedzialności przez nieletnich. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w analizie przywoływanych przykładów oraz dyskusji. Pracownicy Katedry Prawa Karnego i Kryminologii oraz Katedry Postępowania Karnego łącznie przeprowadzili warsztaty dla ponad 370 uczniów.