Dzień Praw Człowieka na Wydziale Prawa UwB

04.12.2023

Dnia 10 grudnia 2023 r.  przypada 75 rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W dniu tym społeczność międzynarodowa oraz środowiska obywatelskie koncentrują uwagę na potrzebie przestrzegania podstawowych praw i wolności człowieka.

Wydział Prawa UwB wspólnie z Amnesty International Polska zaprasza do wspólnej refleksji na temat stanu przestrzegania praw człowieka i wyzwań z tym związanych. Dnia 8 grudnia odbędą się wykłady i warsztaty skierowane szczególnie do uczniów szkół średnich z naszego regionu oraz społeczności studentów. W tym roku tematem przewodnim spotkania jest zjawisko cyberprzemocy.

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszają:

• dr Kamila Bezubik
  • dr Wioleta Hryniewicka-Filipkowska