Embrace of Nothingness i filozofia życia według Emila Ciorana

Embrace of Nothingness i filozofia życia według Emila Ciorana - spotkanie SKFP
Data: 22.10.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Embrace of Nothingness i filozofia życia według Emila Ciorana Spotkanie Studenckiego Koła Filozofii Prawa

Studenckie Koła Filozofii Prawa zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 22 października 2024 r. o godz. 19:00 w sali 308. Uczestnicy przyjrzą się filozofii Emila Ciorana – jednego z najbardziej kontrowersyjnych i głęboko pesymistycznych myślicieli XX wieku.

Podczas wydarzenia poruszony zostanie temat akceptacji porażki oraz niedorzeczności świata, zgodnie z filozofią Ciorana. Jak społeczeństwo i kultura traktują porażkę jako tabu, jakie są tego skutki dla naszej psychiki oraz jak świadoma akceptacja rzeczywistości, mimo jej absurdalności, może wpływać na nasze życie? Czy można znaleźć sens w nihilizmie? Jak ukrywanie własnych porażek osłabia naszą siłę?

Spotkanie będzie okazją do refleksji nad wyzwaniami współczesnego człowieka, które Cioran przewidział w swoich pracach, a także do wspólnej dyskusji nad tym, jakie wnioski możemy wyciągnąć z jego filozofii w kontekście codziennego życia.