I polsko-holenderska konferencja kryminologiczna

22.02.2019

Dnia 21 lutego 2019 r. na Wydziale Prawa UwB obyła się I polsko-holenderska konferencja na temat aktualnych badań kryminologicznych. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele trzech środowisk naukowych. Najważniejszymi gośćmi konferencji byli światowej sławy kryminolodzy z Holandii – prof. Dina Siegel-Rozenblit oraz dr Daan van Uhm. Ponadto w konferencji wzięli czynny udział przedstawiciele Olsztyńskiej Szkoły Ekokryminologii – dr Joanna Narodowska oraz dr Maciej Duda. Białostocką Szkołę Kryminologii reprezentowali: dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB, dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz oraz dr Magdalena Perkowska. Podczas konferencji przedstawiono referaty, które dotyczyły niezwykle aktualnych i ważnych problemów – migracji, ekokryminologii, udziału nowych technologii w zapobieganiu przestępczości oraz kryminologii wiejskiej. Po wystąpieniach doszło do ciekawej i ożywionej dyskusji na zaprezentowane tematy.