II edycja polsko-ukraińskiej szkoły prawa

29.05.2019

W dniach 19-26 maja 2019 r. odbyła się druga edycja polsko-ukraińskiej szkoły prawa. Podczas wymiany studenci z Ukrainy uczestniczyli w zajęciach m.in. z prawa konstytucyjnego (dr hab. Jarosław Matwiejuk), finansowego (mgr Marta Maksimczuk) oraz z kryminologii (prof. zw. dr hab. Katarzyna Laskowska). Zajęcia prowadzone przez pracowników Wydziału Prawa UwB odbywały się w języku rosyjskim. Goście oprócz polskiego prawa mieli okazję podziwiać regionalną przyrodę i kulturę. Zwiedzili m.in. Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, białostockie zabytki oraz centrum Warszawy.