28.02.2023
Trzecie Forum Młodych Badaczy Prawa Handlowego „Współczesne problemy prawa handlowego”, które odbędzie się 31 marca 2023 roku na Wydziale Prawa UwB
Data: 31.03.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Koło Naukowe Prawa Handlowego przy Wydziale Prawa UwB zaprasza do udziału w “III Forum Młodych Badaczy Prawa Handlowego. Współczesne problemy prawa handlowego”.

III FMBPH kierowane jest do studentów, doktorantów oraz magistrów. Celem inicjatywy niezmiennie pozostaje popularyzacja nauki szeroko pojętego prawa handlowego oraz umożliwienie prezentacji wyników badań naukowych przede wszystkim przez osoby rozpoczynające swoją pracę naukową i będące na jej wczesnych etapach.

W zakres tematyczny Forum wchodzą m.in. zagadnienia związane z funkcjonowaniem spółek prawa handlowego, obrotem gospodarczym, prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym, ochroną konkurencji i konsumentów, prawami i obowiązkami przedsiębiorców, rynkami finansowymi, czy też innowacjami i postępem technologicznym w dziedzinie prawa handlowego.

Szczegółowy zakres tematyczny:

• Prawo spółek
  • Prawo umów handlowych
  • Prawo instrumentów finansowych i rynków finansowych
  • Cywilnoprawne aspekty funkcjonowania przedsiębiorców
  • Procedura cywilna z udziałem przedsiębiorców
  • Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe
  • Prawo przedsiębiorców
  • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Rejestry i ewidencje przedsiębiorców
  • Prawo ochrony konkurencji i konsumentów
  • Prawo zwalczania nieuczciwej konkurencji
  • Przedsiębiorca w prawie administracyjnym
  • Przedsiębiorca w prawie własności intelektualnej
  • Prawo nowych technologii

Zachęcamy do przesyłania propozycji tematów wystąpień i abstraktów za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScJNheGXAf.../viewform...

Data wydarzenia: 31 marca 2023 r., godz. 10.00
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, sala 216
Forma uczestnictwa: czynne lub bierne, stacjonarnie lub zdalnie za pośrednictwem platformy MS Teams
Koszt uczestnictwa: uczestnictwo czynne stacjonarne – 50 zł (szczegółowe dane do przelewu zostaną przesłane osobom zakwalifikowanym do stacjonarnego wygłoszenia referatu na podany przez nie w formularzu zgłoszeniowym e-mail), w pozostałych przypadkach udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Czas wystąpienia: 15 minut
Termin naboru zgłoszeń: do dnia 17 marca 2023 r.
Termin przedstawienia uczestnikom harmonogramu wydarzenia: do dnia 24 marca 2023 r.
Potwierdzenie udziału w wydarzeniu: zarówno uczestnicy czynni, jak i bierni otrzymają stosowne certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Zasady naboru zgłoszeń:

1. Zgłoszenia udziału czynnego w wydarzeniu mogą dokonać jedynie studenci, doktoranci i magistrowie.
2. Temat zaproponowanego wystąpienia powinien być zgodny ze wskazanym w zaproszeniu szczegółowym zakresem tematycznym wydarzenia.
3. Objętość abstraktu powinna obejmować 500 – 1500 słów ze spacjami.
4. Organizatorom przysługuje prawo selekcji zgłoszeń i zakwalifikowania do czynnego udziału w wydarzeniu jedynie wybranych uczestników.
5. Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z organizacją i przeprowadzeniem wydarzenia. Szczegółowe zasady przetwarzania danych znajdują się w formularzu zgłoszeniowym.