III Międzynarodowa konferencja Current legal challenges: legislative response to geopolitical and historical problem

08.12.2022
Napis human rights, poniżej: Międzynarodowa konferencja Current legal challenges: legislative response to geopolitical and historical problem
Data: 06.12.2022
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Zapraszamy do uczestnictwa w III Międzynarodwej konferencji naukowej “Current legal challenges: legislative response to geopolitical and historical problem”, organizowanej 6 grudnia 2022 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Konferencja odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i próba znalezienia kompromisowych, międzynarodowych mechanizmów regulujących aktualne problemy ochrony praw człowieka w warunkach wojny, pandemii, kryzysu bezpieczeństwa i globalnego kryzysu gospodarczego. W kontekście tych wyzwań istnieje potrzeba wspólnej debaty nad rozwiązaniami dotyczącymi migracji, które są szczególnie istotne dla krajów przyjmujących, krajów wyjazdu, jak i samych migrantów. Udział w konferencji jest bezpłatny.

KOMITET ORGANIZACYJNY KONFERENCJI:

• Katedra Prawa Prywatnego
  • Czerniowiecka Szkoła Prawa
  • Narodowy Uniwersytet im. Jurija Fedkowycza w Czerniowcach  (Ukraina)
  • Zakład Prawa Europejskiego Wydział Prawa Uniwersytet w Białymstoku (Polska)
  • Y. Mudry Narodowy Uniwersytet Prawa (Ukraina)
  • Filia Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie
  • Wydział Ekonomii - Informatyki (Litwa)

Serdecznie zapraszamy do udziału.