International ADR (negotiation & mediation) course

11.12.2023

Wyjątkowe zajęcia adresowane do studentów 3-5 roku prawa oraz doktorantów: International ADR (negotiation & mediation) course

Data wydarzenia: każdy piątek od 16 lutego do 19 kwietnia 2024 r. w godzinach 15:30 – 17:00

Miejsce wydarzenia: Online

Język zajęć: angielski

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowych, międzykulturowych zajęciach adresowanych do studentów 3-5 roku prawa oraz doktorantów, a poświęconych międzykulturowym aspektom alternatywnych metod rozwiązywania sporów. W ramach cotygodniowych spotkań, w okresie dwumiesięcznym, 10-cu studentów z Wydziału Prawa UwB oraz 10-ciu amerykańskich studentów będzie miało okazję pracować ze sobą w sposób aktywny, spotykając się online i zdobywać wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie postępowania negocjacyjnego oraz mediacyjnego. Zajęcia zostaną przeprowadzone przez profesora Todda A. Bergera z Uniwersytetu Syracuse w USA informacje nt. Profesora można znaleźć pod linkiem: https://law.syracuse.edu/deans-faculty/faculty/todd-a-berger/), specjalistę i eksperta w dziedzinie międzykulturowych negocjacji oraz doktor Martę J. Kuklo z Uniwersytetu w Białymstoku – trenera i mediatora, specjalistę z zakresu mediacji, w tym mediacji międzykulturowych.   Udział w wydarzeniu to doskonała okazja nie tylko do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności z zakresu ADR, ale także do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, pracy w grupie, w tym z koleżankami i kolegami z zagranicy.

Warto wspomnieć, że absolwentem Uniwersytetu w Syracuse (info nt. Uczelni dostępne są pod tym linkiem: https://law.syracuse.edu/), jest obecnie urzędujący Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej – Joe Biden.

Wszyscy polscy uczestnicy zajęć otrzymają certyfikaty z Uniwersytetu Syracuse, potwierdzający udział w przedmiotowym wydarzeniu.

Uwaga: dysponujemy ograniczonym limitem miejsc (10)!!!

Rekrutacja do projektu:

W projekcie mogą wziąć udział studenci Wydziału Prawa UwB 3-5 roku prawa oraz doktoranci ze Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, którzy posługują się swobodnie językiem angielskim (w sposób komunikatywny).

Zainteresowane osoby proszone są o wysłanie krótkiego CV (w języku polskim, ale z informacjami na temat znajomości języka angielskiego) oraz krótkiego listu motywacyjnego (w języku angielskim) do dr Marty Janiny Kuklo.

Termin: do 20 grudnia 2023 r., godz. 10:00, na adres: m.kuklo@uwb.edu.pl

UWAGA: w przypadku zgłoszenia się większej liczby kandydatów, przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne, które wyłonią ostateczna grupę uczestników projektu.