Jak studiować w Unii Europejskiej?

08.03.2023
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, mgr Agnieszka Mendelsberg i dr Kamila Bezubik.

Jak studiować w Unii Europejskiej? – spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Coraz więcej młodych ludzi myśli o podjęciu studiów na zagranicznej uczelni. Jak dostać się na studia za granicą? Jak szukać interesujących kierunków? Czy tylko międzynarodowa matura uprawnia do podjęcia nauki na zagranicznej uczelni? Na te i więcej pytań odpowiadała dr Kamila Bezubik z Katedry Prawa Konstytucyjnego podczas spotkania z uczniami II klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Uczestnicy spotkania mogli się także dowiedzieć, jakie możliwości stwarza podczas studiów udział w programie Erasmus+.