Konferencja kończąca I edycję programu Prawniczego Mentoringu Kobiecego ,,QUO VADIS FEMINA"

zdjęcie grupowe Mentee, Mentorek oraz organizatorek projektu

W dniu 19 października 2023 r. na Wydziale Prawa UwB odbywała się Konferencja ,,QUO VADIS FEMINA?" kończąca I edycję  Prawniczego Mentoringu Kobiecego będącego inicjatywą społeczną, zapoczątkowaną przez aktywne działaczki stowarzyszenia 100-lecie kobiet.

Wydarzenie to stanowiło zakończenie rocznego procesu mentoringowego, przez który przeszło szesnaście Mentee -studentek z Wydziału Prawa.  W trakcie konferencji kończącej uczestniczki miały okazję podsumowania swojej drogi przez proces, ale również pokazały jak ich życie przez ten rok się zmieniło.

Powielanymi refleksjami po programie było między innymi to, iż każda z uczestniczek poszerzyła swoje kwalifikacje, ukierunkowała siebie i swoją wizję przyszłości na wybór zawodu prawniczego, jak również otrzymała okazję do poznania wielu kobiet, które stanowią dla nich inspirację.

Chcąc podsumować Konferencję kończącą można powiedzieć, iż był to moment pełen wzruszeń i refleksji, który zostanie zapamiętany zarówno przez studentki, jak i ich Mentorki - doświadczone w zawodzie prawniczym kobiety, specjalizujące się w różnych dziedzinach prawa.

Pierwsza edycja programu dobiegła końca, lecz już w listopadzie osoby chętne do podjęcia się udziału w programie mentoringowym mogą wypatrywać rekrutacji, która rozpocznie się już w listopadzie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o programie zachęcamy do odsłuchania wywiadu z Panią dr Małgorzatą Wenclik - jedną z organizatorek programu mentorngowego oraz jedną z Mentee: https://akadera.bialystok.pl/prawniczy-mentoring-kobiecy-profesjonalistki-wspieraly-przyszle-prawniczki-uwb/