Konferencja naukowa "Prawo sędziowskie z perspektywy prawa konstytucyjnego"

Konferencja "Prawo sędziowskie z perspektywy prawa konstytucyjnego".
Data: 21.06.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Katedra Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA” oddział w Białymstoku

mają zaszczyt zaprosić na konferencję naukową z okazji 25-lecia Oddziału Stowarzyszenia „Prawo sędziowskie z perspektywy prawa konstytucyjnego”, która odbędzie się 21 czerwca 2023 r., w godz. 9.30 – 13.30 w Auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. A. Mickiewicza 1 w Białymstoku, pod patronatem honorowym Dziekana Wydziału Prawa UwB, Prof. dr hab. Mariusza Popławskiego.

Referaty wygłoszą:

• Prof. dr hab. Piotr Tuleja, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, „Czy art. 45 ust. 1 Konstytucji wyraża prawo do sądu ustanowionego ustawą?”
  • Marek Szymanowski, sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, „Stosowanie prawa europejskiego przez sądy na  tle konkretnych spraw”
  • Prof. dr hab. Włodzimierz Wróbel, sędzia Sądu Najwyższego, Związanie sędziego Konstytucją i ustawą - szanse i zagrożenia aktywizmu sędziowskiego”

po czym nastąpi dyskusja.

Dla celów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w Konferencji, organizatorzy proszą o wypełnienie elektronicznego formularza rejestracyjnego, który dostępny jest do dnia 19 czerwca pod adresem: https://forms.office.com/e/2j1X19tcJR

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Organizatorzy zapewniają miejsca parkingowe na terenie należącym do Wydziału Prawa UwB; wjazd na parking obok przystanku autobusowego „Urząd Wojewódzki”.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: l.jamroz@uwb.edu.pl.

W imieniu organizatorów,
dr hab. Lech Jamróz