Konferencja „Praktyki naprawcze w zakresie usprawniania rozwiązywania konfliktów i integracji uczniów w wielokulturowych środowiskach szkolnych”

29.03.2023
Data: 30.03.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku zapraszają do udziału w Konferencji pt. „Praktyki naprawcze w zakresie usprawniania rozwiązywania konfliktów i integracji uczniów w wielokulturowych środowiskach szkolnych”.

Konferencja odbędzie się w dniu 30 marca 2023 r. (czwartek) w godz. 15:00-19:00 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w sali Rady Wydziału (sala nr 314) – ul. Mickiewicza 1, Białystok.

Wydział Prawa UwB oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku są polskimi partnerami międzynarodowego projektu “Fostering inclusive and fair environment for secondary students at intercultural school settings through a novel pedagogical method based on restorative practices and social & emotional learning – FAIRSCHOOL” („Wspieranie integracyjnego i sprawiedliwego środowiska uczniów szkół średnich w szkole międzykulturowej poprzez nowatorską metodę pedagogiczną opartą na praktykach naprawczych oraz nauczaniu społeczno-emocjonalnym – FAIRSCHOOL”) sfinansowanego w ramach programu ERASMUS+ KA201 (numer projektu: 2020-1-ES01-KA201-083026).

Głównym celem konferencji jest rozpowszechnienie idei projektu FAIR SCHOOL i jego innowacyjnej metodologii wśród nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w zakresie edukacji wielokulturowej oraz na rzecz środowisk dyskryminowanych, w tym migrantów i uchodźców.

Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy również przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnych za edukację szkolną.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację za pomocą formularza Google: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd122tiuZvGC5cSOpKu-2mtq754rt1qepN42li5DztmNf8Fng/viewform?usp=sf