Konkurs Prezesa UOKiK

14.10.2024

Jesteś po prawie, ekonomii, administracji, zarządzaniu? Jesteś już po obronie pracy albo tuż przed? Zgłoś się do konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do konkursu można zgłosić pracę napisaną po polsku lub angielsku, obronioną na uczelni na terenie Polski w terminach:

• prace magisterskie: 15 października 2023 r. – 15 października 2024 r.
  • prace doktorskie: 15 października 2021 r. – 15 października 2024 r.

Prace o ochronie konkurencji powinny dotyczyć praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji, pomocy publicznej lub przeciwdziałania nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Z kolei prace o ochronie konsumentów – praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, nieuczciwych praktyk rynkowych lub niedozwolonych postanowień wzorców umów.

Zgłoszenie konkursowe, z formularzem, egzemplarzem pracy, jednostronnym streszczeniem i uczelnianym zaświadczeniem, potwierdzającym temat pracy i termin obrony oraz – w przypadku rozprawy doktorskiej – dwie recenzje, można przesłać pocztą elektroniczną, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej lub operatora pocztowego.

Termin zgłaszania prac: do 29 listopada 2024 r.

Więcej informacji: https://uokik.gov.pl/magistrze-doktorze-wez-udzial-w-konkursie-prezesa-uokik