20.05.2024
Magdaleny Kopeć na na XXVII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej dla Studentów „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych”

Pani Magdalena Kopeć studentka V roku prawa zdobyła Nagrodę I stopnia na XXVII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej dla Studentów „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych” wraz z konkursem na glosę do wyroku NSA, WSA, TK albo TSUE w sprawach podatkowych zapadłego w latach 2022 – 2024. Pani Magdalena przedstawiła glosę aprobującą do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 22.02.2024 r., II FSK 710/21.

Prezentacja glosy podczas fazy finałowej poprzedzona była wyłonieniem 20 najlepszych prac konkursowych przesłanych z całej Polski. W jury zasiadali: dr. hab. Ziemowit Kukulski, prof. Bogumił Brzeziński, prof. Włodzimierz Nykiel, Jan Furtas, dr. hab. Katarzyna Kopyściańska prof. UWr oraz dr Stefan Babiarz.

Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs podatkowy dla studentów w Polsce organizowany od 1998 r. przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.