Multiplier Event w formie konferencji

11.04.2023

W dniu 30 marca 2023 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się tzw. Multiplier Event w formie konferencji pt. Praktyki naprawcze w zakresie usprawniania rozwiązywania konfliktów i integracji uczniów w wielokulturowych środowiskach szkolnych.

Wydarzenie to było jednym z działań w ramach międzynarodowego projektu “Fostering inclusive and fair environment for secondary students at intercultural school settings through a novel pedagogical method based on restorative practices and social & emotional learning – FAIRSCHOOL” („Wspieranie integracyjnego i sprawiedliwego środowiska uczniów szkół średnich w szkole międzykulturowej poprzez nowatorską metodę pedagogiczną opartą na praktykach naprawczych oraz nauczaniu społeczno-emocjonalnym – FAIRSCHOOL”) sfinansowanego w ramach programu ERASMUS+ KA201 (numer projektu: 2020-1-ES01-KA201-083026), którego partnerami są ze strony polskiej Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku.

Oba zespoły projektowe zaprezentowały uczestnikom założenia, cele i przebieg projektu, jak również rezultaty poszczególnych jego etapów. W drugiej części spotkania zorganizowane zostały warsztaty na temat zastosowań edukacyjnych gier symulacyjnych opracowanych przez partnerów projektu.

W konferencji wzięło udział 30 osób - nauczycieli, wykładowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz władz oświatowych.