„Od aplikanta do niezależnego prokuratora” – relacja ze spotkania SKNP

13.04.2021

Studenckie Koło Nauk Penalnych miało przyjemność zorganizować kolejne spotkanie z praktykiem prawa. Po odkryciu kulis pracy sędziego w sprawach karnych mieliśmy przyjemność gościć na forum Koła przedstawiciela Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia – prok. dr. Dominika Mrozowskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach autorskiego programu edukacyjnego Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia o tytule „Od aplikanta do niezależnego prokuratora”. Uczestnicy dowiedzieli się:

• Dlaczego warto wybrać po studiach prawniczych aplikację prokuratorską?
  • Czy asesor to już prokurator?
  • Kiedy już zostanę prokuratorem – między wyobrażeniami, a rzeczywistością.
  • Czym jest/był dla mnie zawód prokuratora?

Prelegent podzielił się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z wykonywania zawodu prokuratora, ukazał trudy i wyzwania przed nim stojące.
Serdecznie dziękujemy za przybliżenie studentom tajemniczych kulis zawodu prokuratora a uczestnikom za liczną obecność.