Odpowiedzialność nieletnich na gruncie Kodeksu Karnego – spotkanie z uczniami III LO w Białymstoku

09.03.2023
Dr Emilia Jurgielewicz-Delegacz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku.

W dniu 7 marca 2023 r. uczniowie klas I z III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku mieli okazję wziąć udział w spotkaniu prowadzonym przez dr Emilię Jurgielewicz-Delegacz (Katedra Prawa Karnego i Kryminologii) na temat Odpowiedzialności nieletnich na gruncie Kodeksu Karnego.

Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica pomiędzy przestępstwem, zbrodnią, występkiem a wykroczeniem. Poznali zasady ponoszenia odpowiedzialności przez osoby nieletnie. Uzyskali wiedzę, jakie mogą być konsekwencje ich działań.