Odpowiedzialność nieletnich na gruncie Kodeksu Karnego – spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku.

Dnia 20 października 2023 r. Wydział Prawa UwB odwiedziło około 160 uczniów pierwszych klas Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Spotkanie, które odbyło się na Auli, rozpoczęła dr Wioletta Hryniewicka-Filipkowska – Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy ze szkołami średnimi. Następnie uczniowie wysłuchali wykładu dr Emilii Jurgielewicz-Delegacz z Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na temat odpowiedzialności za czyny karalne nieletnich, podczas którego zostały omówione instytucje z ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich oraz Kodeksu karnego. Dr E. Jurgielewicz-Delegacz przytaczała słuchaczom kazusy, służące lepszemu zrozumieniu omawianych zagadnień. W trakcie spotkania uczniowie brali udział w dyskusji, zadawali pytania oraz rozwiązali krótki quiz z zakresu poruszanych podczas spotkania zagadnień.