Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Ochrona zwierząt w Polsce jako wyzwanie dla prawa karnego i kryminologii”

19.01.2024
Informacje o ogólnopolskiej konferencji naukowej pod hasłem „Ochrona zwierząt w Polsce jako wyzwanie dla prawa karnego i kryminologii”, która odbędzie się w dniach 21-22 marca 2024 roku na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Data: 21.03.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

W dniach 21-22 marca 2024 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbędzie się konferencja naukowa „Ochrona zwierząt w Polsce jako wyzwanie dla prawa karnego i kryminologii” organizowana przez Katedrę Prawa Karnego i Kryminologii.

Głównym celem konferencji jest analiza i ocena stanu ochrony zwierząt w Polsce rozpatrywanego jako wyzwanie dla prawa karnego i kryminologii.

Podczas konferencji planuje się poruszyć w szczególności takie zagadnienia jak: zakres, rola i możliwości prawa karnego w ochronie zwierząt, badania kryminologiczne dotyczące przestępczości przeciwko zwierzętom, zapobieganie i zwalczanie przestępstw przeciwko zwierzętom, trudności w egzekwowaniu przepisów dotyczących ochrony zwierząt, propozycje zmian w prawie karnym w celu lepszej ochrony zwierząt, organizacje społeczne w ochronie zwierząt, rola edukacji społecznej w promowaniu ochrony zwierząt i zapobieganiu przestępstwom przeciwko zwierzętom.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania propozycji referatów za pośrednictwem formularza znajdującego się pod adresem: https://forms.gle/yBSMA1NXCN7vGFh57.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można pod adresem: https://zwierzeta.uwb.edu.pl/#ochrona_zwierzat

W przypadku pytań proszę kontaktować się z Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego dr Dianą Dajnowicz-Piesiecką na skrzynkę mailową: ochrona.zwierzat.konferencja@gmail.com.