02.04.2024
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Data: 10.06.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Wpływ globalizacji, internacjonalizacji i nowych technologii na klasyczne prawo prywatne – między dogmatyką a efektywnością” organizowana przed Katedrę Prawa Cywilnego i Rolnego Wydziału Prawa UwB we współpracy z Katedrą Prawa Cywilnego, Gospodarczego i Prywatnego Międzynarodowego Instytutu Prawa UEK w formie hybrydowej (stacjonarnie na Wydziale Prawa UwB, sala 314) - 10 czerwca 2024 r.

Konferencja ma na celu stworzenie forum do dyskusji na temat dynamicznych zmian w prawie prywatnym, wywołanych globalnymi przemianami społecznymi i technologicznymi. Dążymy do zidentyfikowania najważniejszych wyzwań z tym związanych i sformułowania adekwatnych odpowiedzi, stanowiących odzwierciedlenie zasady Ius est ars boni et aequi. W tym kontekście proponujemy debatę na temat przemian zachodzących zarówno w prawie krajowym, jak i w prawie międzynarodowym (w tym w  prawie Unii Europejskiej) w następujących obszarach:

• aksjologia prawa prywatnego,
  • prawo cywilne (w tym prawo rodzinne),
  • prawo gospodarcze prywatne,
  • postępowanie cywilne.

W ramach naszej inicjatywy planowana jest publikacja, w której zostaną zamieszczone (po uzyskaniu pozytywnych recenzji) artykuły stanowiące rozwinięcie zaplanowanych wystąpień konferencyjnych. Teksty zostaną opublikowane w czasopiśmie „Palestra”, które figuruje w Wykazie Czasopism Naukowych i Recenzowanych Materiałów z Konferencji Międzynarodowych przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przypisaną liczbą 40 punktów.

Regulamin: https://docs.google.com/.../2PACX.../pub