OKN „Przemiany oraz dziedzictwo systemu prawnego Polski Ludowej”

Data: 02.12.2022
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

W dniach 2-3 grudnia 2022 r. Studenckie Koło Historii Prawa oraz Studenckie Koło Filozofii Prawa będą organizować na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku konferencję pt. „Przemiany oraz dziedzictwo systemu prawnego Polski Ludowej – ujęcie filozoficzno i historycznoprawne”, w ramach której przedstawiciele środowiska akademickiego (studenci, doktoranci i nauczyciele akademiccy) oraz reprezentanci zawodów prawniczych (adwokaci i radcowie prawni) będą mogli zaprezentować swoje referaty, dotyczące rozwoju regulacji prawnych oraz ich wpływu na obecny kształt ustawodawstwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Konferencja wpisuje się w obchody X-lecia istnienia Studenckiego Koła Historii Prawa oraz XX-lecia Studenckiego Koła Filozofii Prawa. Dotychczasowe konferencje, organizowane przez Koła działające przy Katedrze Nauk Historyczno-Prawnych, Teorii i Filozofii Prawa oraz Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa UwB, cieszyły się zainteresowaniem w wielu ośrodkach akademickich w całej Polsce, a ich uczestnicy często decydowali się na publikacje w czasopiśmie naukowym "Miscellanea Historico-Iuridica", wpływając na jego promocję w środowisku studenckich badaczy historii, filozofii czy teorii prawa. Konferencja wpisze się także w obchody tegorocznego Jubileuszu 25-lecia samodzielnego istnienia UwB, prezentując rozwój studenckiej działalności naukowej w kołach funkcjonujących na Wydziale Prawa.

Zapraszamy do prezentowania swoich badań, dotyczących dowolnego obszaru prawa Polski Ludowej i jego późniejszych dziejów. Wystąpienia zostaną podzielone na bloki tematyczne, co ułatwi późniejszą dyskusję nad wybranymi zagadnieniami.

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz: https://forms.gle/VBmHYQdek4LBd13W7

Udział w konferencji jest nieodpłatny, a dla prelegentów przewidziano wyżywienie.

Istnieje możliwość publikacji pokonferencyjnej w czasopiśmie naukowym "Miscellanea Historico-Iuridica" (100 pkt na liście MEiN). Termin nadsyłania abstraktów mija 18 listopada 2022 r. o godz. 23.59.

W razie wątpliwości prosimy o wiadomośc na adres e-mail skhp@uwb.edu.pl lub wiadomośc do profilu Studenckiego Koła Historii Prawa w wydarzeniu na Facebooku.