Polsko-japońskie relacje w naukach kryminologicznych

12.01.2024
Wykład ekspercki pt. „Polsko-japońskie relacje w naukach kryminologicznych z perspektywy historycznej i współczesnej” – spotkanie poprowadzi prof. zw. dr. hab. Emil W. Pywaczewski. 16 stycznia 2024 r. godz. 16:00 online.
Data: 16.01.2024
Miejsce wydarzenia: Online

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii działające przy Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. zw. dr hab. Emilem W. Pływaczewskim, emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Spotkanie będzie poświęcone polsko-japońskim relacjom w naukach kryminologicznych z perspektywy historycznej i współczesnej.

Profesor Pływaczewski jest byłym kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Kryminologii na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz inicjatorem i twórcą Białostockiej Szkoły Kryminologii oraz Międzynarodowego Centrum Badań i Ekspertyz Kryminologicznych. Pan profesor obejmuje stanowisko przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie oraz jest członkiem Kapituły Sztokholmskiej Nagrody w Dziedzinie Kryminologii („kryminologiczny Nobel”) i członkiem Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Kryminologii. Jest również honorowym opiekunem Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii. Ponadto w zakresie jego zainteresowań leży przestępczość i jej kontrola w Japonii.

Profesor Pływaczewski wielokrotnie przeprowadzał wykłady na japońskich uniwersytetach (w Tokio, Mito, Kioto i Osace) w ramach specjalnych honorowych zaproszeń. W listopadzie ubiegłego roku profesor Pływaczewski przebywał w Japonii na zaproszenie Uniwersytetu Tsukuba oraz Uniwersytetu Kansai w Osace. W ramach spotkania proponowanego przez Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii opowie uczestnikom o swojej współpracy z naukowcami japońskimi na przestrzeni lat. Profesor Pływaczewski, oprócz relacji polsko-japońskich, poruszy temat zagadnień kryminologicznych łączących te dwa kraje.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2024 r. o godz. 16:00 on-line: https://meet.google.com/mbf-gxsb-zms