Prawnokarna ochrona zwierząt w teorii i praktyce

09.05.2023
“Prawnokarna ochrona zwierząt w teorii i praktyce”, spotkanie-Mecenas Katarzyna Safarewicz. 11 maja 2023 r. godz. 17:00 w sala 216.
Data: 11.05.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa UwB

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią Mecenas Katarzyną Safarewicz, która przeprowadzi wykład na temat prawnokarnej ochrony zwierząt w teorii i praktyce.

Pani Katarzyna Safarewicz, adwokat i fotograf, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Była członkini SKNP, miłośniczka zwierząt i organizatorka akcji charytatywnych na rzecz psów - w tym projektu "Pieskie życie". Prywatnie opiekuje się dwoma psami, a jej pasją jest sztuka.

Pani Mecenas opowie o prawnokarnej ochronie zwierząt w sposób praktyczny. Na spotkaniu omówione zostaną przestępstwa przeciwko zwierzętom z ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy Kodeks Karny. Pani Mecenas przedstawi również rodzaje podejmowanych działań prawnych w sytuacji krzywdy zwierzęcia, a także dokona analiza orzecznictwa i omówi dane statystyczne dotyczące postępowań w sprawach z ustawy o ochronie zwierząt na terenie województwa podlaskiego.

Jeżeli los zwierząt nie jest Ci obojętny i chcesz dowiedzieć się więcej na temat ich prawnej ochrony, zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu!

Data: 11 maja 2023 r.
Godz: 17:00