Relacja - Dzień Otwarty Wydziału Prawa UwB

18.06.2024
Dzień Otwarty Wydziału Prawa UwB

Dnia 11 czerwca 2024 roku odbył się Dzień Otwarty Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszego wydziału oraz integracji społeczności akademickiej z uczniami szkół średnich z województwa podlaskiego. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z następujących szkół: III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Pileckiego w Białymstoku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce.

Wydarzenie obejmowało wiele interesujących prelekcji. Pani adwokat Magdalena Kropiwnicka, przybliżyła  uczniom zasady legalnego korzystania z treści dostępnych w Internecie oraz omówiła najczęściej popełniane błędy związane z łamaniem prawa autorskiego. Dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB, z Katedry Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa UwB, przedstawił wpływ sztucznej inteligencji na proces uczenia się, zwracając uwagę na jej potencjalne korzyści i zagrożenia. Pan Konrad Szmigielski, student naszego wydziału  III roku na kierunku Prawo, zachęcał do tworzenia własnych podcastów, wskazując na liczne korzyści, jakie mogą z tego wynikać, zarówno osobiste, jak i zawodowe. Pani Małgorzata Bezubik, nauczycielka języka angielskiego, tłumacz konferencyjny oraz Head of Content w BeeSpeaker, podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z zakładaniem i prowadzeniem startupu, podkreślając znaczenie radzenia sobie ze wstydem i obawami. Dr Arkadiusz Bieliński z Zakładu Prawa Cywilnego Wydziału Prawa UwB, przedstawił techniki skutecznych negocjacji oraz omówił, kiedy warto podejmować się negocjacji. Uczestnicy spotkania mieli okazję do zadawania pytań i udziału w dyskusji na tematy poruszone w trakcie wykładów.

Dzień Otwarty Wydziału Prawa UwB był doskonałą okazją do poznania m.in. realiów studiowania na naszym wydziale, zdobycia cennych informacji na temat kierunków kształcenia, które można było uzyskać przy stoisku informacyjno-promocyjnym prowadzonym przez studentki kierunku Prawo i członkinie Studenckiego Koła Współpracy Międzynarodowej: Panią Joannę Lebiedzńską i Panią Aleksandrę Sidorowicz.

Dziękujemy Prelegentom za przyjęcie zaproszenia na Dzień Otwarty Wydziału Prawa UwB i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami.