Relacja - Stół dialogowy „Cyberprzemoc ze względu na płeć”

21.12.2023

W dniu 8 grudnia 2023 r. odbyło się na Wydziale Prawa spotkanie – Stół Dialogowy pt. „Cyberprzemoc ze względu na płeć”, które przygotowało i przeprowadziło Studenckie Koło Współpracy Międzynarodowej wraz ze swoimi opiekunami naukowymi: dr Wioletą Hryniewicką-Filipkowską i dr Kamilą Bezubik oraz Amnesty International Polska.

Celem spotkania był dyskusja i wypracowanie rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Było to pierwsze z cyklu planowanych wydarzeń związanych z działaniami na rzecz równego traktowania oraz przeciwdziałania dyskryminacji. Była to także wspaniała okazja do wymiany doświadczeń osób zaangażowanych w działania na rzecz poszanowania praw i wolności człowieka. W roli moderatora spotkania wystąpiła pani Dominika Sokołowska – edukatorka z Amnesty International Polska. W wydarzeniu udział wzięli także: Anna Maria Dobrowolska-Cylwik, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Białegostoku ds. Równego Traktowania, Mariusz Tarasiuk, Miejski Rzecznik Praw Ucznia, Karolina Ferreira-Fernandes, Rzecznik ds. równości płci w Uniwersytecie w Białymstoku, dr Wioleta Hryniewicka-Filipkowska, Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy ze szkołami średnimi, dr Justyna Kulikowska-Kulesza, opiekun klas patronackich w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, dr Kamila Bezubik, opiekun klas patronackich w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Białymstoku oraz Przewodnicząca Koła – Joanna Lebiedzińska. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.