Relacja - warsztaty pt. „Apelacja – jak odwołać się od orzeczenia sądu pracy?”

Relacja - warsztaty pt. „Apelacja – jak odwołać się od orzeczenia sądu pracy?”

21 maja 2024 roku odbyły się IV warsztaty z cyklu warsztatów organizowanych przez Koło Naukowe Prawa Pracy UwB pt. „Apelacja – jak odwołać się od orzeczenia sądu pracy?”. Wiedzą na ten temat podzieliła się mgr Sylwia Łazuk-Baranowska ze Studenckiej Poradni Prawnej – Pracowni Wydziału Prawa UwB.

Podczas warsztatów grupa dowiedziała się jakie są podstawy do złożenia apelacji, jakie są wymogi formalne apelacji oraz jak przebiega cały proces odwołania. Studenci otrzymali również wiele przydatnych wskazówek. Okazało się, że apelacja od wyroku sądu I instancji to skomplikowany proces, który wymaga starannej analizy dokumentacji procesowej oraz argumentacji prawnej. Warsztaty pozwoliły studentom lepiej zrozumieć proces odwoławczy i zobaczyć jak właściwie przygotować się do rozprawy sądowej. Ponadto wszyscy zdobyli praktyczne umiejętności w zakresie sporządzania apelacji od wyroku sądu pracy oraz otrzymali certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.