Relacja: „Ludożercy” – mroczne historie o kanibalistycznych zabójstwach

29.10.2021

Studenckie Koło Nauk Penalnych miało przyjemność zorganizować  kolejne spotkanie z  merytorycznego cyklu pt. „Cykl historii kryminalnych”, który prowadzi mgr Ewelina Dagmara Mogielnicka - absolwentka kryminologii na naszym wydziale oraz wieloletnia członkini SKNP.

Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z cyklu zostało poświęcone kanibalistycznym zabójstwom.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o:

- podstawowych kwestiach związanych z kanibalizmem,

- motywach, którymi kierują się sprawcy tego typu przestępstw,

- charakterystyce zabójstw dokonywanych przez „ludożerców”.

Ponadto mieli okazję usłyszeć niezwykle interesujące, a zarazem mroczne historie związane z obranym tematem.

Dziękujemy za spotkanie, zachęcamy do obserowania SKNP na Facebooku.