Relacja z symulacji rozpraw sądowych zrealizowanych przez Centrum Praktyk Sądowych

Symulacja rozprawy sądowej.

17 stycznia 2023 r.  na Wydziale Prawa UwB odbyły się symulacje rozpraw sądowych finalizujące praktyki studentów w ramach Centrum Praktyk Sądowych. W tym roku studenci zaprezentowali  symulację rozprawy z prawa karnego pt. „Ryzykowny biznes” pod kierunkiem sędziego Sądu Okręgowego w Białymstoku Wiesława Żywolewskiego i dr Katarzyny Boratyńskiej, symulację rozprawy z prawa pracy pt. „O przywrócenie do pracy na poprzednich warunkach i zapłatę” pod kierunkiem sędzi Sądu Rejonowego w Białymstoku Marty Kiszowary i dr Katarzyny Żywolewskiej oraz symulację mediacji pt. „Odpowiedzialność przedsiębiorcy w związku z wypadkiem przy pracy” nad którą pieczę sprawowali sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku dr Tomasz Kałużny i dr Arkadiusz Bieliński.

Wśród publiczności gościliśmy uczniów klasy patronackiej Wydziału Prawa z III Liceum Ogólnokształcącego im K.K. Baczyńskiego w Białymstoku oraz uczniów z VIII Liceum Ogólnokształcącego im Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku.  Po każdej symulacji odbyła się dyskusja, podczas której publiczność wymieniała swoje spostrzeżenia oraz poglądy na temat niektórych przepisów prawa. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a studenci prezentujący symulacje znakomicie  odegrali swoje role.