Relacja z warsztatów daktyloskopijnych

04.11.2022

W dniu 19 października 2022 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się warsztaty z daktyloskopii.

Przeprowadzone zostały przez wieloletniego członka Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii - mgr Justynę Omeljaniuk.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu techniki śledczej zajmującej się badaniem, tj. ujawnianiem, zabezpieczaniem oraz porównywaniem linii papilarnych palców i dłoni. Uczestnicy szkolenia poznali podstawowe fakty, historię, ciekawostki oraz sekrety skrywane w odciskach ludzkich palców.

Było to ciekawe doświadczenie, które na pewno zostanie wykorzystane w przyszłości, zwłaszcza podczas Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w którym Koła cyklicznie bierze udział.