Relacja z warsztatów pisania pozwu o alimenty

Warsztaty pisania pozwu o alimenty.

Dnia 18 kwietnia 2023 r. mgr Weronika Sołkiewicz - doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UwB, aplikantka adwokacka w Izbie Adwokackiej w Warszawie oraz członek sekcji wspierającej Studenckiej Poradni Prawnej - Pracowni Wydziału Prawa UwB przeprowadziła warsztaty pisania pozwu o alimenty.

Podczas spotkania nasza Prelegentka przybliżyła uczestnikom problematykę obowiązku alimentacyjnego. Wskazywała na kim ciąży obowiązek alimentacyjny, co należy do uzasadnionych potrzeb małoletniego oraz w jaki sposób można to uzasadnić. Omówiona została również budowa pozwu wraz z przykładowymi wnioskami dowodowymi.