Relacja z warsztatów „Prawo i neuronauki”

12.05.2021

Dnia 11 maja 2021 r. mgr Aleksandra J. Lewandowska, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UwB, przeprowadziła warsztaty „Prawo i neuronauki”, organizowane przez Studencką Poradnię Prawną.

Podczas warsztatów prelegentka zapoznała uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem neuronauk w praktyce stosowania prawa, przybliżyła historię wprowadzania metod neuroobrazowania do różnych postępowań (karnych czy cywilnych), przedstawiła i wyjaśniła zasadność zastosowania poszczególnych narzędzi diagnostycznych oraz wskazała perspektywy rozwoju tej dziedziny.