Relacja z warsztatów pt. „Prawne i etyczne podstawy pracy pedagoga”

Slajd z warsztatów pt. „Prawne i etyczne podstawy pracy pedagoga”

Dnia 9 maja 2023 r. mgr Aleksandra J. Lewandowska - asystentka w Zakładzie Twórczej Resocjalizacji na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku oraz doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UwB przeprowadziła warsztaty pt. „Prawne i etyczne podstawy pracy pedagoga”.

Prelegentka przedstawiła problematykę definicji pedagoga, wskazała różnice między nauczycielem a pedagogiem oraz omówiła wymogi formalne, które musi spełnić osoba, która chce wykonywać zawód pedagoga. Dodatkowo, poruszone zostały kwestie przygotowania pedagogicznego i tematyki, która jest realizowana w trakcie kursu.