Relacja z warsztatów „Technika prawna: Wirtualny Prawnik ds. Praw Człowieka i inne innowacje w branży prawniczej”

11.12.2020

Dnia 9 grudnia 2020 r. odbyły się warsztaty pt. „Technika prawna: Wirtualny Prawnik ds. Praw Człowieka i inne innowacje w branży prawniczej", które przeprowadziła Jasmijn de Zeeuw - holenderska prawniczka, jedna ze współzałożycieli projektu Wirtualnego Prawnika ds. Praw Człowieka.

Prelegentka zapoznała uczestników warsztatów z problematyką wykorzystywania nowoczesnych technologii w pracy prawnika oraz z narzędziami, które mogą ułatwić współpracę z osobami poszukującymi pomocy prawnej. W trakcie pracy w grupach uczestnicy mieli okazję zastanowić się nad możliwością zastosowania takich narzędzi w naszym kraju.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Studencką Poradnię Prawną – Pracownię Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.