Relacja z warsztatów z licealistami przeprowadzonych przez pracowników Zakładu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych

30.04.2021

W dniach 19 i 26 kwietnia 2021 r. odbyły się kolejne spotkania z cyklu warsztatów skierowanych do uczniów białostockich szkół, które przeprowadzili pracownicy naukowi z Zakładu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Dnia 19 kwietnia 2021 r. dr Katarzyna Żywolewska poprowadziła warsztaty „Nawiązanie umowy o pracę”, w których wzięło udział ponad 80 uczniów, m.in. z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.
Z kolei dnia 26 kwietnia 2021 r. dr hab. Wioletta Witoszko przeprowadziła warsztaty „Rozwiązanie umowy o pracę”, w których również wzięło udział ponad 80 uczniów.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi pojęciami, elementami umowy o pracę czy sposobami rozwiązania umowy o pracę, a także mieli możliwość do zadawania pytań.

W ankietach wypełnionych po spotkaniu, uczniowie wskazali, że najbardziej interesują ich tematy związane z prawem pracy, prawem handlowym oraz prawem karnym.