Relacja z wykładu ,,Afryka oczami pracownika UNICEF - jak skutecznie pomagać?”

03.11.2022

Dnia 26 października 2022 r. odbył się zorganizowany przez Koło Naukowe Inicjatyw Administracyjnych wykład ,,Afryka oczami pracownika UNICEF - jak skutecznie pomagać?”. Jest on inauguracją naszego nowego cyklu ,,NGO w praktyce – jak zmieniać świat na lepsze?”.

Wykład poprowadziła Pani Agnieszka Podolecka, która jest doktorem afrykanistyki i magistrem orientalistyki. Pani doktor, podczas prelekcji przybliżyła swoją działalność ukierunkowaną na badania w krajach Afryki Południowej w ramach programu ,,Ponadczasowi”. Była to okazja by poznać również religie i kultury afrykańskie oraz by usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat działalności UNICEF, czyli organizacji działającej na rzecz dzieci. UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci) już ponad 75 lat pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom, dostarczając żywność terapeutyczną, ratując od przemocy, szczepiąc i zapewniając edukację.

Na spotkaniu oprócz studentów i wykładowców pojawili się także uczniowie klas średnich. Wydział Prawa licznie odwiedzili uczniowie III LO w Białymstoku oraz I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.