Relacja z wykładu „Aspekty międzynarodowe w prawie karnym wykonawczym”

23.01.2023
Siedzący uczestnicy wydarzenia w auli Wydziału Prawa. Prelegentka na tle jasnej ściany, przed nią zbiór karny, obok laptop. Po prawej stronie od prelegentki logo Uniwersytetu w Białymstoku, po lewej mównica i logo Wydziału Prawa.

17 stycznia miała miejsce pierwsza prelekcja z cyklu „Czy można się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości? - współpraca międzynarodowa w sprawach karnych”, którą poprowadziła sędzia Dorota Sosna. Pani sędzia przedstawiła na czym polega system dozoru elektronicznego, a także jakie są ograniczenia związane z odbywaniem kary w tym systemie, w szczególności w zakresie przemieszczania się. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda posiedzenie sądowe z udziałem cudzoziemca. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie orzecznicze prelegentki nie zabrakło opisów przykładowych sytuacji z sali rozpraw.

W prelekcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych, I LO oraz VIII LO w Białymstoku.