Relacja z wykładu z sędzią NSA

Studenci podczas wykładu z sędzią NSA

Na Wydziale Prawa 10 marca 2023 r. odbył się zorganizowany przez Koło Naukowe Inicjatyw Administracyjnych wykład z sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego dr hab. prof. UwB Mirosławem Wincenciakiem. Spotkanie jest częścią cyklu „Poznaj swojego wykładowcę”.

Profesor Wincenciak, który od wielu lat jest sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego i autorem wielu publikacji naukowych m.in. z zakresu materialnego prawa administracyjnego podzielił się ze studentami swoimi doświadczeniami zawodowymi (i nie tylko).

Profesor opowiedział studentom m.in. o swojej ścieżce kariery oraz współpracy międzynarodowej sędziów. Studenci mogli również zapytać się o rady związane z wyborem ich przyszłej kariery zawodowej.