Relacja „Zrobić tak jak w filmie - kilka słów o przestępstwie naśladowanym”

09.06.2021

Studenckie Koło Nauk Penalnych miało przyjemność organizować ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu historii kryminalnych pt. „Zrobić tak jak w filmie - kilka słów o przestępstwie naśladowanym”.

Gościem była mgr Ewelina Dagmara Mogielnicka - absolwentka kryminologii na Wydziale Prawa oraz członkini honorowa SKNP. Spotkanie zostało poświęcone zagadnieniom związanym z przestępstwem naśladowanym i zostało podzielone na część teoretyczną i część poświęconą study case.

W pierwszej kolejności uczestnicy mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o wpływ mediów na kształtowanie zachowań przestępczych, zagadnienie „copycat crime” oraz o przyczyny występowania przestępstw naśladowanych i sposoby zapobiegania temu zjawisku.

W drugiej części spotkania uczestnicy mieli szansę bliżej zapoznać się z listą inspiracji filmowych, literackich, czy występujących w grach, które wiązane były z zabójstwami i były wskazywane jako źródło „weny twórczej” dla sprawców. Prelegentka tradycyjnie zapoznała nas z interesującymi mrocznymi historiami.

Serdecznie dziękujemy za obecności i kolejne ciekawe spotkanie.