Rodzinny Piknik Naukowy

Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

W dniu 14 maja 2023 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Rodzinny Piknik Naukowy.

Wydarzenie cieszyło się ogromną frekwencją z uwagi na niezwykle ciekawe stoiska przygotowane przez podlaskie uczelnie. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje również miały znaczny wpływ na pojawienie się tłumów na Stadionie Miejskim. Swoje stoiska, które mogły poszczycić się niesłabnącym zainteresowaniem zaprezentował także Wydział Prawa. Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii zaznajomiło chętnych z jedną z technik śledczych, jaką jest zbieranie odcisków palców. Każdy mógł dowiedzieć się więcej na temat swoich linii papilarnych, jak wygląda działalność policji w tym zakresie oraz jak zabezpieczane są ślady w miejscach popełnienia przestępstw. Każdy na pamiątkę otrzymał także swój odcisk palca uwieczniony na folii daktyloskopijnej.

Przedstawiciele Koła Naukowego Prawa Karnego i Kryminologii swoim stoiskiem zainteresowali blisko 350 osób. Uczestnicy Pikniku Naukowego mogli także dowiedzieć się więcej na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu dzięki stoisku Koła Naukowego Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu. Przedstawiciele koła przygotowali liczne atrakcje, zabawy i gry, które przykuły uwagę najmłodszych uczestników festiwalu. Stoisko przygotowane przez to koło naukowe odwiedziło niemal 150 osób. Opiekę nad organizacją i przebiegiem wydarzenia ze strony naszego Wydziału sprawował Pan Magister Marcin Sowała.