Społeczeństwo obywatelskie i jego rola

23.03.2023
Dr Małgorzata Wenclik z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku

W dniu 17 marca 2023 r. uczniowie klas I o profilu społecznym w III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku mieli okazję wziąć udział w spotkaniu prowadzonym przez dr Małgorzatę Wenclik (Katedra Prawa i Postępowania Administracyjnego) na temat społeczeństwa obywatelskiego i prawnych form działania organizacji społecznych.

Uczniowie dowiedzieli się, jak można angażować się w życie społeczności lokalnej. Czym różnią się poszczególne formy prawne organizacji społecznych. Poznali dobre przykłady współpracy międzysektorowej w naszym mieście.