Spotkanie edukacyjne z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie

Dr Małgorzata Wenclik i uczniowie I LO w Kolnie.

Dnia 13 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie.

Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z prawa administracyjnego i wykładzie z funduszy europejskich. Warsztaty pt. ”Wszechobecna administracja i społeczeństwo obywatelskie” zrealizowane przez panią dr Małgorzatę Wenclik z Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego uświadomiły uczniom obecność administracji publicznej w każdej sferze życia jednostki. Uczniowie dowiedzieli się także na temat społeczeństwa obywatelskiego i prawnych form działania organizacji społecznych.

Z kolei pani dr Wioleta Hryniewicka-Filipkowska z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego przeprowadziła zajęcia pt.” Uczeń jako autor, uczestnik i realizator projektu” podczas których uczniowie poznali koncepcję i cechy projektu, rodzaje projektów które może przygotowywać i realizować młodzież oraz korzyści płynące z przygotowywania i realizacji projektów.