Spotkanie edukacyjne z uczniami IV LO w Białymstoku na temat działalności gospodarczej

27.11.2023
mgr Łukasz Presnarowicz z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Dnia 10 listopada 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku pan magister Łukasz Presnarowicz z Katedry Prawa Podatkowego przeprowadził prelekcję nt. "Działalność gospodarcza, jak rozpocząć, prowadzić i zakończyć?". Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o elementach składowych definicji "działalności gospodarczej", "przedsiębiorcy", zasadach dotyczących rozpoczęcia działalności gospodarczej, obowiązkach przedsiębiorców, jak również instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Okazali także duże zainteresowanie tematem zadając prowadzącemu wiele pytań.