Spotkanie edukacyjne z uczniami XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Białymstoku

Uczniowie XIII LO podczas warsztatów z procesu sądowego cywilnego

W dniu 25 kwietna 2024 r. na naszym wydziale gościliśmy nauczycieli i młodzież z XIII LO w Białymstoku. Uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach z daktyloskopii, którą poprowadził dr hab. Wojciech Filipkowski prof. UwB. Podczas zajęć młodzież mogła dowiedzieć się na temat techniki śledczej zajmującej się badaniem, zabezpieczaniem oraz porównywaniem, linii papilarnych palców i dłoni. Następnie odbyła się prelekcja z mgr Sylwią Łazuk- Baranowską, która opowiedziała uczniom m.in. o tym jak świadomie wejść na rynek pracy i podjąć swoje pierwsze zatrudnienie, na podstawie jakich umów możliwe jest zatrudnienie ucznia liceum na rynku pracy oraz jakimi cechami charakteryzuje się zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Tego dnia odbyło się także spotkanie z dr Wioletą Hryniewicką-Filipkowską na temat procesu sądowego podczas, którego uczniowie zapoznali się z przebiegiem procesu cywilnego i jego uczestnikami. Podczas zajęć uczniowie zadawali liczne pytania, co świadczy o ich zainteresowaniu omawianymi tematami.