Spotkanie KNPP – Opodatkowanie kryptowalut oraz gry na giełdzie

Spotkanie KNPP – Opodatkowanie kryptowalut oraz gry na giełdzie

Koło Naukowe Prawa Podatkowego UwB zorganizowało 24 kwietnia wydarzenie pt. „Opodatkowanie kryptowalut oraz gry na giełdzie”.

Gościem koła był doradca podatkowy dr Grzegorz Jarosiewicz.

Spotkanie otworzyła opiekun koła dr Ewelina Bobrus-Nowińska, która przywitała prelegenta wydarzenia oraz wszystkich gości.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in.
- jaka jest legalna definicja kryptowaluty?
- czy koparka do kryptowalut jest kosztem uzyskania przychodu?
- kiedy należy rozliczyć dochód z kryptowalut?
- kiedy następuje obowiązek podatkowy?
- jak opodatkowane są dochody z giełdy?
- jak rozliczyć stratę?
- na jakim formularzy rozliczyć dochody z kryptowalut oraz giełdy, a także do kiedy ją złożyć?
- co w przypadku grania na giełdzie zagranicznej, kiedy dom maklerski nie wyda nam PIT-8C?
Studenci w trakcie wydarzenia mieli możliwość zadawania pytań gościowi.

Spotkanie zakończył Prezez koła Piotr Presnarowicz, dziękując wszystkim za obecność, jednocześnie zapraszając do wzięcia udziału w przyszłych inicjatywach organizaowanych przez koło.