Spotkanie naukowe z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku

Sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku dr Tomasz Kałużny i uczniowie III LO.

W dniu 14 lutego 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku w ramach współpracy z Wydziałem Prawa UwB odbyło się wyjątkowe spotkanie. Uczniowie klasy patronackiej Ia oraz klas Ie, Ii, IIa, IIIa i IVa mieli okazję spotkać się z prof. Rakesh'em Anandem z Syracuse University, sędzią Sądu Rejonowego w Białymstoku dr. Tomaszem Kałużnym oraz dr hab. Izabelą Kraśnicką, prof. UwB - Prodziekan Wydziału Prawa ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju.

Uczniowie zapoznali się z polskim i amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Wzięli udział w symulowanej rozprawie i wspólnie poszukiwali rozwiązania fikcyjnego sporu prawnego. Mieli także okazję poznać i podjąć dyskusję o alternatywnych metodach rozwiązywania sporów.