Spotkanie z technikiem kryminalistyki

Data: 14.12.2023
Miejsce wydarzenia: Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

Koło Naukowe Prawa Karnego i Kryminologii działające przy Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na spotkanie z nadkomisarzem Maciejem Kalenikiem. Spotkanie będzie poświęcone pracy technika kryminalistyki.

Nadkom. Maciej Kalenik jest naczelnikiem Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Pracownicy tego wydziału zajmują się między innymi: wykonywaniem ekspertyz, opracowywaniem opinii kryminalistycznych, realizowaniem czynności techniczno-kryminalistycznych zleconych przez uprawnione podmioty i prowadzeniem zbiorów śladów linii papilarnych. Laboratorium Kryminalistyczne koordynuje działania i sprawuje nadzór merytoryczny nad pracą techników kryminalistyki na ternie województwa podlaskiego oraz współpracuje z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji i placówkami naukowo-badawczymi.
Pan nadkomisarz przedstawi czym jest kryminalistyka, który jest odpowiedzialny za zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia, wykonywanie dokumentacji foto-video. Podczas spotkania będzie również możliwość zapoznania się z zawartością walizki kryminalistycznej, czyli atrybutu technika kryminalistyki. Znajdują się w niej narzędzia i materiały umożliwiające pracę na miejscu przestępstwa, jakie dokładnie? Przyjdź i przekonaj się podczas spotkania!

Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 w Sali 216 Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Na spotkanie obowiązuje rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego, zapisy trwają do 13 grudnia 2023 r.: