Studenci kierunku Bezpieczeństwo i prawo na warsztatach z Amnesty International

Studenci kierunku Bezpieczeństwo i Prawo podczas pracy warsztatowej

W dniu 6 listopada 2023 r. na Wydziale Prawa UwB studenci I roku studiów drugiego stopnia kierunku Bezpieczeństwo i prawo uczestniczyli w warsztatach pt. ”Cyberprzemoc ze względu na płeć”. Spotkanie poprowadziła edukatorka pani Dominika Sokołowska z Amnesty International Polska.

Celem spotkania była edukacja o prawach człowieka i podniesienie świadomości odnośnie funkcjonujących stereotypów, uprzedzeń, dyskryminacji oraz wzmocnienie umiejętności reagowania na cyberprzemoc.

Studenci mieli możliwość prezentacji swoich pomysłów i przemyśleń biorąc udział we wspólnych ćwiczeniach i dyskusji.

Spotkanie zorganizowała dr Wioleta Hryniewicka-Filipkowska z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego we współpracy z dr Kamilą Bezubik i dr. Radosławem Puchtą, pracownikami Katedry Prawa Konstytucyjnego.