Studenci Wydziału Prawa UwB nagrodzeni w konkursie z Prawa finansów publicznych

Uczestnicy konkursu z Prawa finansów publicznych

Pracownicy naukowo-dydaktyczni Katedry Finansów Publicznych i Prawa Finansowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku zaprosili studentów III roku Prawa Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku do udziału w konkursie z prawa finansów publicznych. Konkurs składał się z dwóch etapów: 12 stycznia 2024 r. odbył się etap pisemny, zaś 15 stycznia 2024 r. etap ustny.

Studenci zmierzyli się m.in. z pytaniami o:

• argumentację dotyczącą najwłaściwszej formy organizacyjnej dla kolumbarium na cmentarzu miejskim i aquaparku,
  • pomysły na usprawnienie procesu uchwalenia ustawy budżetowej i ustaw okołobudżetowych, w roku, w którym przypada zmiana kadencji parlamentu,
  • konsekwencje prawne uchwalenia uchwały budżetowej gminy dopiero 14 lutego, tj. w Walentynki,
  • związek szczególnych zasad wykonywania uchwały budżetowej z tzw. małpkami,
  • instrumenty ograniczania długu publicznego.

26 stycznia 2024 r. odbyło się rozdanie dyplomów oraz nagród książkowych. Nagroda pierwszego stopnia trafiła do rąk Pani Sylwia Ajdamach, Pana Maciej Kwiecińskiego i Pani Aleksandry Sidorowicz. Z kolei, Pani Weronika Chilińska i Pan Jakub Gutowski otrzymali nagrodę drugiego stopnia. Natomiast Pani Magdalena Karpińska, Pan Łukasz Kłoczko, Pan Kacper Pawluczenia, Pan Konrad Rećko i Pani Julia Sokołowska zostali wyróżnieni nagrodą trzeciego stopnia.

• Laureaci, którzy ex-aequo zajęli pierwsze miejsce otrzymali najnowszy komentarz do ustawy o finansach publicznych (J.M. Salachna, M. Tyniewicki (red.), Finanse publiczne. Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2024).
  • Ponadto Studenci, którzy uzyskali nagrody pierwszego i drugiego stopnia otrzymali niekonwencjonalną nagrodę niespodziankę, tj. propozycję współpracy z pracownikami Katedry Finansów Publicznych i Prawa Finansowego w przygotowaniu podręcznika, który zostanie wydany w renomowanym wydawnictwie prawniczym Wolters Kluwer.
  • Last but not least, trzy najlepsze osoby otrzymają z przedmiotu Prawo finansów publicznych ocenę bardzo dobrą, kolejne dwie ocenę dobrą z plusem, zaś pozostałych pięć osób ocenę dobrą;

Laureatom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, zaś wszystkim Studentom, którzy wzięli udział w konkursie – podjęcia wyzwania.

Zdjęcia z kolejnych etapów konkursu znajdują się na Facebooku.